6 dôvodov, prečo využiť sťahovaciu službu namiesto rodiny či kamarátov

Sťahujete sa zo starého bytu do nového bývania? Určite ste už premýšľali o tom, ako to spravíte. Bez ohľadu na to, ako ďaleko to bude alebo koľko izieb potrebujete presťahovať, spoliehať sa na rodinu či kamarátov nemusí byť najlepší nápad. Tu je 6 dôvodov, prečo.

Sťahovanie načas a bez stresov

Už pred samotným sťahovaním začína časový stres. Prídu všetci, ktorí sa sľúbili? Budú mať naozaj čas, nepríde im do toho nejaká iná povinnosť? Ak prídu, treba ich najprv pohostiť, alebo si nechať pohostenie až na záver? Kedy vlastne pohostenie pripraviť, keď sa musíme najprv pobaliť a vyprázdniť byt?

Toto je len zopár otázok, ktoré musíte pri svojpomocnom sťahovaní s rodinou či kamarátmi riešiť. Namiesto toho, aby ste riešili skutočne dôležitú otázku: ako sa presťahovať bez nervov a presne podľa časového plánu.

Prvým dôvodom, prečo využiť sťahovaciu službu, je práve presné plánovanie a žiadne nervy okolo toho. Stačí si vybrať dátum a čas, o všetko ostatné sa už postarajú profesionálni „sťahováci“. Na rozdiel od rodiny či priateľov, oni nebudú šomrať ani vtedy, ak sa budete sťahovať cez víkend alebo až do nočných hodín.

Žiadne starosti s balením a strácaním vecí

Balenie je tou najotravnejšou vecou na celom sťahovaní. Najprv musíte ísť kúpiť škatule a vrecia, potom zistíte, že ich máte málo a tak sa ešte trikrát otočíte do obchodu a späť. Aby ste si nakoniec spomenuli, že nemáte fóliu.

To všetko sú zbytočné peniaze, čas a nervy. Navyše, väčšinou ste ešte na túto úvodnú časť sťahovania osamote, preto rodina aj priatelia vám predsa prídu pomôcť až s nábytkom, takže si to odtrpíte sami. To sa vám pri sťahovacej firme určite nestane, nakoľko jej služby sú komplexné a to doslova od A po Z.

Skúsená sťahovacia spoločnosť má nielen fólie, obaľovacie materiály, veľké škatule či vrecia, ale vám pomôže aj s balením a vybaľovaním. Žiadna strata času, žiadne stratené veci, všetko profesionálne, rýchlo a efektívne zbalené bez starostí.

Ťažký klavír alebo veľká skriňa? Všetko bez problému

Zobrať do rúk stoličku, konferenčný stolík alebo menšiu skriňu nie je problém zrejme pre nikoho, kto má aspoň trocha fyzickej sily a kondície. No čo robiť, ak máte doma obzvlášť veľkú skriňu, idete presťahovať americkú chladničku alebo nebodaj veľké krídlo? Dokonca, aj na prvý pohľad malá práčka dá zabrať.

V tomto prípade už len sila niekedy nestačí. Chce to poriadne vybavenie a najmä skúsenosti, ktoré sa nedajú zohnať nikde inde, len pri každodennom vykonávaní danej práce. Presne to sú situácie, kedy najviac oceníte profesionálnu sťahovaciu firmu.

Tá totiž disponuje špeciálnym vybavením aj pre nadrozmerné alebo extrémne ťažké predmety, či už ide o račňové gurtne, naťahovacie upínacie pavúky alebo upínacie popruhy, ktoré uľahčia manipuláciu aj prevoz. Dostatok skúseností sa zas prejaví v stiesnených priestoroch a pri nakladaní či vykladaní.

Vypratanie starých aj nových priestorov

Súčasťou sťahovania môže byť aj potreba vypratania priestorov a likvidácia neželaného odpadu. Ak nechcete, aby po vás v starom byte niečo zostalo, musíte to, čo nepresťahujete, vyhodiť. To znamená ďalšie starosti a čas navyše.

Podobne to môže byť aj v nových priestoroch. Nie každý sa dnes sťahuje do novostavby, holobytu alebo úplne vyprázdnených priestorov. Ak sa sťahujete do staršieho bytu, môže vzniknúť potreba vyhodiť napríklad pôvodnú kuchynskú linku. Ak do staršieho domu, garáže, pivnice aj záhrady bývajú plné rôzneho odpadu.

Práve tu prichádza na scénu profesionálna sťahovacia firma. Okrem bežných sťahovacích služieb totiž obvykle takéto spoločnosti ponúkajú aj vypratanie a likvidáciu priestorov. Samozrejme, aj s odvozom odpadu, vrátane starého stavebného odpadu.

Bezpečná a efektívna doprava

Ak už máte všetko pobalené, znesené z poschodia až na ulicu a všetky priestory sú vypratané, prichádza na rad to najdôležitejšie – doprava. Ak práve nežijete budhistickým štýlom života, osobné auto vám pochopiteľne stačiť nebude. Pri svojpomocnom sťahovaní sa tento problém rieši najčastejšie zháňaním nejakej dodávky.

Ruku na srdce, myslíte si, že je každá dodávka uspôsobená na sťahovanie? Nielen rozmerom a veľkosťou úložnej plochy, ale aj zabezpečením nábytku proti neželaným pohybom. Pochopiteľne, že vo väčšine prípadov je odpoveď nie.

Sťahovacie firmy majú autá prispôsobené na presun nábytku či zariadenia domácnosti. Či už ide o nosnosť aj do jednej tony, šírku a výšku úložného priestoru, alebo o popruhy proti neželanému pohybu. Pri svojpomocnom sťahovaní toto väčšinou absentuje a výsledkom je viac prejazdených kilometrov a poškodený nábytok.

Istota namiesto výhovoriek

Ak vám pri sťahovaní niečo spadne, zlomí sa, narazíte rohom nábytku do steny alebo sa niečo rozbije počas dopravy, väčšinou vám pri svojpomocnom sťahovaní zostanú len oči pre plač. Pokrčené plecia, výhovorky, dôvody, prečo sa tomu nedalo zabrániť.

Skutočne nedalo? Profesionálna sťahovacia služba sa na žiadne náhody nespolieha a aj preto sú v jej prípade nehody výnimkou. Skúsenosti s prenášaním nadrozmerného alebo veľmi ťažkého bremena vidno okamžite. Ideálne je podobným problémom predchádzať a to vedia najlepšie práve „sťahováci“, ktorí to robia každý deň.

Ak by sa ale náhodou niečo stalo, každá zodpovedná sťahovacia firma je pre takéto prípady poistená. Nemáme tým na mysli len zabalenie sťahovaných vecí, ale aj komerčné poistenie. Namiesto výhovoriek je tu teda skutočná garancia.

6 dôvodov, prečo využiť sťahovaciu službu namiesto rodiny či kamarátov
Počet hlasov: 42 Priemer:4.9 (98.57%)